Referencie

"S Rastislavom, ako mojim tlmočníkom na pódiu počas môjho jednodňového workshopu v Bratislave, bolo radosť spolupracovať. Okrem toho, že je to veľmi zdatný tlmočník, jeho chápanie podstaty mojej práce v oblasti osobného rozvoja značne prispelo k celkovej sile semináru. Okrem toho so mnou strávil deň čistením slovenského prekladu mojej PowerPointovej prezentácie. Jeho snaha o excelentnosť, ochota spraviť všetko, čo treba, až do neskorých večerných hodín deň pred tým a jeho podpora, aby bol môj workshop čo najlepší, bola neoceniteľná. Chovám k nemu len veľkú úctu a s nadšením ho všetkými desiatimi odporúčam každému, kto hľadá vynikajúceho tlmočníka.

Jack Canfield,
Učiteľ vystupujúci v knihe/filme "Tajomstvo", spoluautor kníh Princípy úspechu, Sila sústredenia, Kľúč k životu podľa zákona príťažlivosti a knižnej série Slepačia polievka pre dušu.
www.JackCanfield.com
USA

Počas života máte možnosť spoznať mnohých ľudí. Nájde sa niekoľko výnimočných, ktorí vám utkvejú v pamäti. Medzi tými málo ľuďmi, na ktorých si spomeniete, sa nájde úzka skupina skutočne pozoruhodných ľudí. Za ostatných 10 rokov som pracoval s takýmto človekom. Rastislava Geschwandtnera poznám pracovne, ale aj ako človeka - je to mimoriadne schopný tlmočník. Tlmočí nielen moje slová, ale aj môj zámer. Zdieľame spolu vášeň pre život a dokonalosť. Každý, kto si objedná Rasťa na tlmočenie alebo preklad, získa tým výhodu presnosti, talentu a spôsobilosti. Naozaj mám šťastie, že práve Rasťo je mojím partnerom pri podnikateľských aktivitách na Slovensku.

James M. Heidema,
Owner and Senior Partner
Professional Sales Plus, Inc.
Canada

Firma Entia (Rastislav Geschwandtner) vykonáva tlmočnícke a prekladateľské služby pre firmu eustream, a.s. (predtým SPP preprava, a.s.) od roku 2004. S úrovňou poskytovaných služieb sme veľmi spokojní, o čom svedčí aj to, že menovaná firma pokračuje v poskytovaní tlmočníckych služieb dodnes a využívame ju aj v jednom z najdôležitejších projektov - Automatizácia a diaľkové ovládanie kompresorových staníc spoločnosti eustream, a.s.

Ing. Ján Janus
riaditeľ sekcie dispečingu,
eustream, a.s. (bývalá SPP – Preprava)

Pán Rastislav Geschwandtner je tlmočník par excellence, nielen po profesionálnej, ale i ľudskej stránke. Presný preklad, príjemné vystupovanie a profesionalita v jeho podaní garantuje aktérom podujatí maximálny zážitok a spokojnosť. Ďakujem!

Lenka Kmeťová
Central and Eastern Europe, Business Development Manager
Scytl Secure Electronic Voting
(bývala majiteľka TOP Events)

Dovoľte poďakovať sa vám za skvelý prístup a prijemný pocit z dnešnej prezentácie.
Ešte raz ďakujem a želám príjemný víkend. Ďakujem

Hana Haldova,
L'Art/Juven – reklamná agentúra

Dobrý deň Rastislav,
Teší ma, že sme sa na Slovensku spoznali a ďakujem za tvoju fantastickú prácu.

Sandro Forte
Sandro Forte rečník a strategický kouč, Veľká Británia

Galéria

  interpreting  

Štrasburg/Kehl, apríl 2009 - Summit NATO 2009. Zľava: prezident SR Ivan Gašparovič, tlmočník Rastislav Geschwandtner, prezident USA Barack Obama.

  interpreting  

Voderady, október 2008 - slávnostné otvorenie výrobného závodu Samsung vo Voderadoch. Zľava: moderátorka Vera Wisterová a tlmočník Rastislav Geschwandtner.

  interpreting  

Bratislava, júl 2008 - oslava dňa nezávislosti USA organizovaná veľvyslanectvom USA. Medzi zúčastnenými je aj predseda NR SR Pavol Paška, minister hospodárstva SR Ľubomír Jahnátek, minister obrany SR Jaroslav Baška, a iní.

  interpreting  

Bratislava, júl 2008 - príhovor Veľvyslanca USA v SR Vincenta Obsitnika pri príležitosti dňa nezávislosti USA.

  interpreting  

Vychylovka, máj 2008 - neformálne jarné stretnutie ministra zahraničných vecí SR Jána Kubiša s vedúcimi diplomatických misií v Žilinskom samosprávnom kraji. Zľava: tlmočník Rastislav Geschwandtner, Starosta obce Nová Bystrica Milan Kotvas, minister zahraničných vecí SR Ján Kubiš.

  interpreting  

Bukurešť, apríl 2008 - Summit NATO. Zľava: ?, prezident SR Ivan Gašparovič, minister zahraničných vecí Ján Kubiš, vedúci stálej delegácie SR pri Nato Igor Slobodník, tlmočník Rastislav Geschwandtner.

  interpreting  

Sereď, február 2008 - inštalácia nových zariadení a zaškolenie obslužného personálu v závode Sedita - Pečivárne Sereď. Zľava: tlmočníci Katka Sokolová a Rastislav Geschwandtner.

  interpreting  

Bratislava, október 2007 - návšteva Karen Hughes, námestníčky ministerky zahraničných vecí USA pre verejnú diplomaciu a styk s verejnosťou, Slovenská technická univerzita. Zľava: členka delegácie, Rastislav Geschwandtner, Karen Hughes, Rodolphe M. Valle - veľvyslanec USA v SR.

  interpreting  

Slovensko-ukrajinská "zelená" hranica, jún 2007 - následná previerka zložiek Hraničnej a Cudzineckej polície Schengenskou hodnotiacou komisiou.

  interpreting  

Bratislava, máj 2007 - Philip Kotler na Slovensku. Tlmočenie jeho návštevy a semináru - Marketing Moves organizovaného spoločnosťou Top Events. Zľava: Lenka Kmeťová, Philip Kotler, Rastislav Geschwandtner.
Philip Kotler je považovaný za jedného z najvýznamnejších guru marketingu. V roku 2008 ho Wall Street Journal vyhlásil za 6. najvýznamnejšieho človeka ovplyvňujúceho zmýšľanie v podnikaní. Fotografia zverejnená s láskavým súhlasom Top Events. Copyright: © Top Events

  interpreting  

Slovensko-ukrajinská hranica, október 2006 - Schengenská hodnotiaca komisia, hodnotenie pripravenosti Slovenska na vstup do Schengenského priestoru.

  interpreting  

Júl 2007 - školenie manažérov poisťovne. Zľava tlmočníci R. Geschwandtner a Zuzana Kováčová a školiteľ Jim Heidema.